Spora Hayat Kat!

Denizde yüzme kursu alan Teo sport yüzme kursu erkek öğrencisi

DENİZDE ÖZEL YÜZME DERSİ

Divan İstanbul Hotel

Asker Ocağı Caddesi No:1 Taksim / İSTANBUL

Denizde yüzme dersleri; havuzda yaptığımız özel yüzme derslerimizden sonra her öğrencimizin aklına ilk gelen “Denizde nasıl yüzeceğim?” sorusundan doğmuş olan hizmetimizdir. Bizimde cevabımız “Burada ne yapıyorsak aynısını yapacaksınız.” demek oluyor. Fakat gel gelelim ki denizde yüzmek bu cevap kadar basit olmuyor. Bizde bu sorunun cevabını denizde yüzme dersinde buluyoruz.

Havuzda yüzerken belirli bir çerçeve içindesiniz. Derin havuz bile olsa birkaç kulaç sonra kenara gideceğinizin bilincindesiniz. Havuz, derin değilse zaten özel yüzme derslerinden sonra bir sorununuz kalmıyor. Fakat denizdeki durum biraz daha farklı, uçsuz bucaksız bir alandasınız ve bir çerçeveniz yok. Aklınıza bir sürü soru geliyor: “Denizde nereye kadar yüzeceğim?”, “Nereden döneceğim?”, “Deniz nerede derinleşiyor?”, “Ayaklarım nerede yere değecek?”, “Denizde dalga olursa ne yapacağım?”, “Denizde yüzerken ayağıma kramp girerse ne olacak?” gibi. İşte bizde denizde yüzme derslerimizde aklınızdaki bu soruları cevaplayıp tatillerinizden keyif almanızı sağlıyoruz.

Psikolojimiz her zaman, yapacağımız işlerde bir hedef arar. En basitinden halk arasında “Dönüş yolu(ev yolu) daha yakındır” diye bir söz vardır. Bunun sebebi ilk defa gittiğimiz bir yerin mesafesini tam kestiremediğimizden dolayıdır. İşte bu olayın aynısı denizde de başımıza geliyor. Kendinize hedef olarak bir mesafe belirleyemiyorsunuz. Bu ve bunun gibi birkaç psikolojik soru yüzünden işler biraz zora giriyor.

Bizde denizde yüzme dersimizde aklınızdaki bu soruları cevaplamayı hedefliyoruz. Denizde yüzme derslerine katılan tüm öğrencilerimiz ileriki tatillerinden keyif almaya başlamışlardır.

Denizde Yüzme Derslerinde Neler Yapacaksınız?

 • Öncelikle plajdan ayağınızın değdiği yere kadar gidip havuzdaki özel yüzme derslerinde yaptığımız hareketlerin aynılarını yaparak tuzlu suya, denizin kaldırma kuvveti farklılığına ve ufak dalgalanmalara alışıyorsunuz.
 • Sonrasında öğretmeninizle beraber kontrollü bir şekilde boyunuzu geçen yerlere yüzüp, su üstünde kalma hareketini yapıp geriye dönüyorsunuz.
 • Zamanla bu yüzüp, su üstünde kalıp dönme hareketinin mesafesini arttırıyorsunuz. (Bu aşamada öğretmeniniz sizin için hem yol gösterici hem de hedef belirleyici görev üstleniyor.)
 • Havuzda özel yüzme dersinde öğrendiğiniz hareketleri bu sefer denizin derin kısımlarında yapacaksınız. Ve denizde yüzme dersinin sonunda kafanızdaki soruları silip, zevk almaya başlayacaksınız.

Denizde Yüzme Derslerinde Neler Yapmayacaksınız?

 • Denizde güvensiz bir şekildeyken kesinlikle yanlız kalmayacaksınız.
 • Saatlerce nefes çalışması yapmayacaksınız.
 • Saatlerce ayak (bacak) çalışması yapmayacaksınız.
 • Yüzme tahtası, makarna (sosis), palet gibi ekipmanları kullanmayacaksınız.
 • İşinize yaramayacak hareketlerle zaman kaybetmeyeceksiniz.

Denizde Yüzme Derslerinde Biz Neler Yapacağız?

 • İhtiyacınız olduğu her an öğretmeniniz denizde sizinle birlikte olacaktır.
 • Öğretmeniniz siz hazır olmadığınız sürece sizinle teması kesmeyecektir.
 • Öğretmeniniz habersiz bir şekilde sizi bırakmayacaktır.
 • Öğretmeniniz denizde yüzme derslerinde kesinlikle çubuk ve benzeri ekipmanlar kullanmayacaktır. Gereken bütün fiziki yardımı kendisi yapacaktır.

Denizde yüzme dersleri;

İstanbul’da Büyükçekmece’ye bağlı Kumburgaz bölgesinde yapılmaktadır. (Günübirlik)

Edirne’de Keşan’a bağlı Yayla Limanı bölgesinde yapılmaktadır. (Günübirlik veya 1 gece  konaklamalı)

İzmir’de Çeşme’ye bağlı Ilıca veya Ovacık bölgesinde yapılmaktadır. (1 gece konaklamalı)

Denizde yüzme derslerimizde isteğe göre bikini, mayo, şort ve haşemo rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Denizde yüzme derslerine kayıt olmak isteyen öğrencilerimizin, kayıt esnasında ödemenin tamamını yapması gerekmektedir.

Denizde özel yüzme derslerinin fiyatlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.


Özel Yüzme Dersi

Özel yüzme derslerimizde kulübümüzün amaçları; hiçbir ekipman (yüzme tahtası, makarna(sosis), palet) kullanmadan eğitim vermek, olabildiğince kısa sürede sizlerin yüzmesini sağlamak ve bu dersler sonrasında direk denizde yüzmenizi başarmaktır.

Bayanlara Özel Pilates Dersi

Kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla minder üzerinde ya da özel olarak dizayn edilmiş aletlerle vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik farklı aktiviteler içeren egzersiz sistemidir.

Su Korkusunu Yenmek

Her tatile gittiğinizde su korkusu yüzünden arkadaşlarınızın yada ailenizin “Biz yüzerken cüzdan ve telefonlara bakar mısın?” diyerek denize çekip gitmesi ve sadece kumsalda geçen yaz tatillerinden sıkıldıysanız, artık bir yerden başlamanın zamanı gelmiş demektir.