Spora Hayat Kat!

Divan İstanbul Hotel yüzme havuzunda Teo sport yüzme kursunun verdiği İstanbul aqua gym dersi

AQUA GYM

Divan İstanbul Hotel

Asker Ocağı Caddesi No:1 Taksim / İSTANBUL

Aqua Gym, diğer adıyla su jimnastiği takriben göğüs hizanıza kadar derinlikteki bir yüzme havuzunda profesyonel eğitmenlerin yönlendirmesi ile havuz için üretilmiş özel ağırlık, makarna ve direnç lastikleri ile yapılan aerobik egzersizlerdir. Aqua Gym’in özelliği; suyun kaldırma kuvvetini kullanarak hafifleyen vücut ağırlığımız sayesinde, karada yapmakta zorlandığımız hareketleri, çok daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapmamızı sağlamasıdır. Bu hareketlerin önemi temel olarak suyun direncine karşı yapılmasıdır. Hepimiz belli dönemlerde sporu hayatımıza katmışızdır. Kimi zaman spor salonuna yazılarak kimi zamanda kendi başımıza evde veya deniz kenarında. Ve yaptığımız her hareket yer çekimine karşı kuvvet uygulamak suretiyle gerçekleşmiştir. İşte bu noktada Aqua Gym’in önemi ortaya çıkıyor. Biz suda egzersiz yaparken ekstra ağırlıklarla değilde suyun direncine karşı yaptığımız için sakatlanma riskimiz minimuma iniyor.

Özellikle boyun, bel veya eklem rahatsızlıkları olan kişilerde Aqua Gym önemli rol üstlenir. İskelet sistemine yük bindirmeden yapılan bu spor hareketleri kaslarınızın risksiz bir şekilde gelişmesini sağlar. Ve en etkili fizik tedavi yöntemlerinden biridir. Karada yaptığımız sporlara nazaran Aqua Gym yaparken terlediğimizi hissetmeyiz. Buda kendimizi daha rahat hissedip yaptığımız hareketlere odaklanmamızı kolaylaştırır.

Aynı zamanda vücudumuza bu kadar faydası olan Aqua Gym gayet eğlencelidir. Zamanınızın nasıl geçtiğini anlamadan sağlığınıza kavuşurken daha fit bir vücuda sahip olursunuz. Aqua Gym; karada yaptığımız egzersizlerin kombinlenmesi ile oluşur. Vücudun her bölgesini çalıştıran hareketler içerir. Yaz aylarında genellikle açık havuzlarda yapılması tercih edilen Aqua Gym yıl boyunca kapalı havuzlarda da yapılmaktadır.

Aqua Gym (Su Jimnastiği) Özellikleri Nelerdir ?

 • Rahat ve yorucu olmayan bir aktivite
 • Yüzme biliyor olmanız gerekmiyor
 • Eklemler üzerinde hiçbir zorlama yaratmadığı için, hamilelerin, yaşlıların veya fiziksel rahatsızlığı bulunanların çekinmeden yapabilecekleri bir egzersiz
 • Kaza ve ya ameliyat geçirmiş hastaların rehabilitasyonu için birebir
 • Siz bir yandan suda egzersiz yapıp kaslarınızı çalıştırırken, havuzdaki suyun basıncıda vücudunuz üzerinde masaj etkisi yaratıp sizi rahatlatır

Aqua Gym (Su Jimnastiği) Faydaları Nelerdir ?

 • Bol bol eğlenip gülerek günlük stresten uzaklaşabilirsiniz.
 • Kan dolaşımınızı hızlandırır.
 • Bacaklarınızın, omuzlarınızın ve sırtınızın güçlenmesini sağlar. Bu ise günlük yaşamda vücut duruşunuzu düzelterek hatalı duruş nedeniyle ortaya çıkabilecek problemlerinizi önler.
 • Çalışan kaslarınızın esnekliğini arttırır.

Aqua Gym (Su Jimnastiği) Derslerinde Nasıl Bir Program Uygulanacak ?

Formda kalmak, yağ yakımını sağlamak ve kas kütlesini arttırmak için ağırlıklı ve ya ağırlıksız olarak fitnessda yaptığımız hareketleri su içerisinde yapacağız. Böylelikle suyun doğal direncine karşı minimum sakatlanma riski ile formumuzu koruyup, daha da güçleneceğiz. Uygulayacağımız bu program özellikle bayanlarda kısa sürede sıkılaşmayı sağlar.

Aqua Gym (Su Jimnastiği) Dersi Programlarımız:

 • 8 Derslik Program
 • 4 Derslik Program
 • 1 Derslik Program

Aqua Gym (Su Jimnastiği) ders sürelerimiz 45 dakikadır. Bütün programlarımızın geçerlilik süresi 30 gündür. 30 gün içinde yapılamamış ders saatleriniz maalesef bir sonraki aya aktarılamaz. Kararlaştırdığımız ders gün ve saatleri esnek olup, ders saatinden en geç 4 saat önce yapacağınız bildirimle dersinizi o ay içerisinde ileriki bir tarihe erteleyebilirsiniz.

Aqua Gym (Su Jimnastiği) derslerimiz:

Divan İstanbul Hotel‘de hafta içi 08.00 ile 21.00 saatleri arasında, pazar günleri 10.00 ile 14.00 saatleri arasında,

Casa Towers Sitesi‘nde ise sadece yaz aylarında verilmektedir.(Ders saatlerimiz sezonluk olarak değişim göstermektedir.)

Aqua Gym (Su Jimnastiği) derslerimizde isteğe göre bikini, mayo, şort ve haşemo rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Herhangi bir programa kayıt olmak isteyen öğrencilerimizin, kayıt esnasında ödemenin tamamını veya bir miktarını yapması gerekmektedir. Tek derslik programda öğrencilerimize randevu verebilmemiz için randevu talep edildiği anda ders ödemesinin yapılması gerekmektedir.

Programınızı hazırlarken kararlaştırdığımız ders gün ve saatleri esnek olup, ders saatinden en geç 4 saat önce yapacağınız bildirimle dersinizi o ay içerisinde ileriki bir tarihe erteleyebilirsiniz.

Aqua Gym (Su Jimnastiği) derslerinin fiyatlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.


Özel Yüzme Dersi

Özel yüzme derslerimizde kulübümüzün amaçları; hiçbir ekipman (yüzme tahtası, makarna(sosis), palet) kullanmadan eğitim vermek, olabildiğince kısa sürede sizlerin yüzmesini sağlamak ve bu dersler sonrasında direk denizde yüzmenizi başarmaktır.

Denizde Özel Yüzme Dersi

Özel yüzme derslerimizden sonra her öğrencimizin aklına ilk gelen “Denizde nasıl yüzeceğim?” sorusunun cevabını öğrenmek için denizde özel yüzme derslerine katılmanızı tavsiye ederiz.

Çocuklar İçin Özel Yüzme Dersi

Grup derslerinden umduğunuz sonucu verimli bir şekilde alamıyorsanız size yardımcı olabiliriz demektir. Aylar boyunca sürmeyen, kısa zamanlı özel yüzme derslerimizle çocuğunuz suya çabuk alışır ve kendi kendine yüzmeye başlayabilir.