Spora Hayat Kat!

SU KORKUSUNU YENMEK

Denizde dibe dalan erkek yüzme öğrencisi

Her tatile gittiğinizde su korkusu yüzünden arkadaşlarınızın yada ailenizin “Biz yüzerken cüzdan ve telefonlara bakar mısın?” diyerek denize çekip gitmesi ve sadece kumsalda geçen yaz tatillerinden sıkıldıysanız, artık bir yerden başlamanın zamanı gelmiş demektir.

Tabi bu başlama kararı ardından kafanızın içinde “Suya bakmaya bile korkuyorum.”, “Su korkumu nasıl yeneceğim?”, “Suya nasıl alışacağım?”, “Boyumu geçen yere gidemiyorum.”, “Havuz suyu kaldırmıyor.”, “Su beni içine çekiyor.”, “Kafamı suya sokamıyorum.”, “Her defasında su yutuyorum.”, “Boğulacakmış gibi oluyorum.” … gibi yüzlerce cümle olacak.

İşte biz devreye tam bu noktada giriyoruz. Su korkusunu yenip yüzme öğrenmek gerçekten kolay. Önemli olan kafanızdaki bu sorulara cevap bulup, rahatlamayı sağlamanızda. Alanında tecrübeli öğretmenlerimizle sizlere bu cevap bulma yolunda liderlik yapıyoruz.

Su korkusu kendi altında birkaç başlığa ayrılır. Sizler sadece ben sudan korkuyorum dersiniz fakat bunun altında yatan onlarca sebepten dolayı bu su korkusu farklı şekillerde olabilir. Gözlemlediğimiz ve karşılaştığımız su korkusu çeşitleri; suya bakmaktan bile korkmak, sadece ayağının değdiği yerlerde suya girip durmak, eliyle birisini veya bir objeyi tuttuğu zaman denizde veya havuzda hareketler yapmak, kafasını hiç suya sokamamak, su üzerinde bir türlü duramamak, hep suyun altına batacağını sanmak, denizde biraz yüzüp havuzda hiç yüzememek vb. gibi sıralanabilir. Tabiki her su korkusu çeşidinin bazı sebepleri vardır. Su korkusu sebepleri; küçükken akrabası veya arkadaşının yaptığı şakalar, ailesinin suya atıp yüzme öğrenmesini denemesi, bilmeden derin yere ilerleme veya atlama, doğuştan gelen sebepler, farklı özel sebepler vb. olarak sıralanabilir.

Bizde özel yüzme derslerimiz esnasında bu sorunları çözümleyerek sizlerin su korkusundan kurtulmanızı sağlıyoruz.

Emin olun siz ilk değilsiniz sonda olmayacaksınız ! Yıllar boyunca sizin gibi aynı düşüncelere sahip, aynı cümleleri kuran yüzlerce öğrencimiz oldu. Ve özel yüzme dersi programlarına uyan, gereken özveriyi gösteren herkes karşılığını bir sonraki tatilinde denizin keyfini doyasıya çıkartarak aldılar.

Şimdi sıra sizde, karar vermenin tam zamanı…

Özel Yüzme Dersi

Özel yüzme derslerimizde kulübümüzün amaçları; hiçbir ekipman (yüzme tahtası, makarna(sosis), palet) kullanmadan eğitim vermek, olabildiğince kısa sürede sizlerin yüzmesini sağlamak ve bu dersler sonrasında direk denizde yüzmenizi başarmaktır.

Çocuklar İçin Özel Yüzme Dersi

Grup derslerinden umduğunuz sonucu verimli bir şekilde alamıyorsanız size yardımcı olabiliriz demektir. Aylar boyunca sürmeyen, kısa zamanlı özel yüzme derslerimizle çocuğunuz suya çabuk alışır ve kendi kendine yüzmeye başlayabilir.

Denizde Özel Yüzme Dersi

Özel yüzme derslerimizden sonra her öğrencimizin aklına ilk gelen “Denizde nasıl yüzeceğim?” sorusunun cevabını öğrenmek için denizde özel yüzme derslerine katılmanızı tavsiye ederiz.