Spora Hayat Kat!

Havuzda antrenman yapan kadın yüzücü

BAYANLARA ÖZEL YÜZME DERSİ

Divan İstanbul Hotel

Asker Ocağı Caddesi No:1 Taksim / İSTANBUL

Bayan öğretmen isteyen bayan öğrencilerimiz için verdiğimiz özel yüzme dersi hizmetidir.

Sizden ricamız bayan öğretmen isteğinizi kayıt esnasında söylemenizdir. Kayıt aşamasından sonra ders programı düzeni sebebiyle öğretmen değişimi ihtimali çok düşük olacaktır. Ders programlarının müsait olması durumunda bayan öğretmen isteğiniz gerçekleştirilebilir. Yani sizin özel yüzme dersi istediğiniz gün ve saatlerde bayan yüzme öğretmenimizin başka bir öğrenci ile dersi varsa bu konuda maalesef size yardımcı olamayacağız.

Kulübümüz özel yüzme derslerini otel havuzlarında verdiği için, havuzlarımız karma (bay – bayan karışık) dır. Sadece bayan saatleri bulunmamaktadır.

Özel Yüzme Derslerinde Neler Yapacaksınız?

 • İlk dersimizde kısa süreli bir çalışma ile nefes sisteminizi düzene sokacaksınız. Çeşitli hareketlerle suyun kaldırma kuvvetini hissedeceksiniz. Öğretmeninizle beraber 4 – 5 metrelik mesafede suda kaymayı öğreneceksiniz. Bacaklarınızı nasıl çırpacağınızı öğreneceksiniz. İlk dersin sonunda kendi kendinize bacaklarınızı çırparak 4 – 5 metrelik mesafeyi katediyor olacaksınız.
 • İkinci veya üçüncü derste kısa bir süre ilk dersin tekrarını yapıp ardından kulaç atmayı öğreneceksiniz. Dersin sonunda 7 – 8 metrelik mesafeyi ayak ve kulaçlarınızla katediyor olacaksınız.
 • Dördüncü ve beşinci derste bir önceki dersin tekrarını yapıp ardından serbest stil nefeslerini öğrenmeye başlayıp, su üstünde kalma çalışmaları yapacaksınız.
 • Yedinci veya sekizinci derste yaklaşık 20 – 40 metrelik mesafeyi serbest stil yüzüp, su üstünde kalıp (hiç yere temas etmeden) katediyor olacaksınız.
 • Geriye kalan derslerimizde sırt üstü yüzme, kurbağalama, su altından yüzme, kafa dışarıda yüzme, balıklama atlama çalışmaları yapacaksınız. Bu çalışmalar kalan vaktimize göre sizlerle beraber planlanıp çalışılacaktır.
 • İsteğe ve beceriye bağlı olarak kelebekleme yüzme çalışmaları yapacaksınız.

Özel Yüzme Derslerinde Biz Neler Yapacağız?

 • İhtiyacınız olduğu her an öğretmeniniz suda sizinle birlikte olacaktır.
 • Öğretmeniniz siz hazır olmadığınız sürece sizinle teması kesmeyecektir.
 • Öğretmeniniz habersiz bir şekilde sizi bırakmayacaktır.
 • Öğretmeniniz siz hazır olmadığınız sürece sizden kesinlikle suya atlamanızı istemeyecektir.
 • Öğretmeniniz özel yüzme derslerinde kesinlikle çubuk ve benzeri ekipmanlar kullanmayacaktır. Gereken bütün fiziki yardımı kendisi yapacaktır.

Özel Yüzme Derslerinde Neler Yapmayacaksınız?

 • Suda güvensiz bir şekildeyken kesinlikle yanlız kalmayacaksınız.
 • Hazır olmadığınız sürece kesinlikle atlama yapmayacaksınız.
 • Saatlerce nefes çalışması yapmayacaksınız.
 • Saatlerce ayak (bacak) çalışması yapmayacaksınız.
 • Yüzme tahtası, makarna (sosis), palet gibi ekipmanları kullanmayacaksınız.
 • İşinize yaramayacak hareketlerle zaman kaybetmeyeceksiniz.

Bayanlara Özel Yüzme Dersi Programlarımız:

Zaman sorunu olmayan öğrencilerimiz için haftada 2, 3 veya 4 gün katılabilecekleri programdır. 10 derslik normal program ders yoğunluğuna göre 30 ile 60 günlük süre içerisinde tamamlanmalıdır.

10 dersi biraz daha kısa sürede bitirmek isteyen öğrencilerimizin haftaiçi hergün katılabilecekleri programdır. 10 derslik yoğun program 30 günlük süre içerisinde tamamlanmalıdır.

Sağlık personeli, uçuş personeli veya mesai saatleri devamlı değişen öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. 1 gün öncesinden bile olsa anlık ders saati talep edilebilir. İstenilen gün ve saatin müsait olma durumunda randevu verilebilir. 10 derslik esnek program 60 günlük süre içerisinde tamamlanmalıdır.

İşyerinde mesai sorunu olmayan ve zaman kısıtlaması olan öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. Günde 2 saat ders yapılarak 5 günde derslerimiz tamamlanır. Herhangi bir plan değişikliğinizde 10 derslik hızlandırılmış program 30 gün içinde tamamlanmalıdır.

Haftaiçi yoğun iş temposuna veya okul hayatına sahip olup zaman ayıramayan öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. Derslerimiz sadece haftasonu yapılır. 10 derslik haftasonu programı 60 günlük süre içerisinde tamamlanmalıdır.


Öncesinde yüzme geçmişi olup 5 dersin kendisine yeteceğini düşünen öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. Herhangi bir plan değişikliğinizde 5 derslik kısa program 30 gün içinde tamamlanmalıdır.

İşyerinde mesai sorunu olmayan, zaman kısıtlaması olan ve öncesinde yüzme geçmişi olup 5 dersin kendisine yeteceğini düşünen öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. 2 veya 3 günde derslerimiz tamamlanır. Herhangi bir plan değişikliğinizde 5 derslik kısa hızlandırılmış program 30 gün içinde tamamlanmalıdır.

Haftaiçi yoğun iş temposuna veya okul hayatına sahip olup zaman ayıramayan, öncesinde yüzme geçmişi olup 5 dersin kendisine yeteceğini düşünen öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. Derslerimiz sadece haftasonu yapılır. 5 derslik haftasonu programı 30 günlük süre içerisinde tamamlanmalıdır.

Herhangi bir sebeple kendisine düzenli bir program çıkartamayan öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. Herhangi bir zamanda aranıp ders için randevu alınabilir. İstenilen gün ve saatin müsait olma durumunda randevu verilebilir.

Özel yüzme derslerimiz:

Divan İstanbul Hotel‘ de hafta içi 08.00 ile 21.00 saatleri arasında, pazar günleri 10.00 ile 14.00 saatleri arasında,

Casa Towers Sitesi‘nde ise sadece yaz aylarında verilmektedir.(Ders saatlerimiz sezonluk olarak değişim göstermektedir.)

Özel yüzme derslerimizde isteğe göre bikini, mayo, şort ve haşemo rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Herhangi bir programa kayıt olmak isteyen öğrencilerimizin, kayıt esnasında ödemenin tamamını veya bir miktarını yapması gerekmektedir. Tek derslik programda öğrencilerimize randevu verebilmemiz için randevu talep edildiği anda ders ödemesinin yapılması gerekmektedir.

Programınızı hazırlarken kararlaştırdığımız ders gün ve saatleri esnek olup, ders saatinden en geç 4 saat önce yapacağınız bildirimle dersinizi o ay içerisinde ileriki bir tarihe erteleyebilirsiniz.

Bayanlara özel yüzme derslerinin fiyatlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.


Denizde Özel Yüzme Dersi

Özel yüzme derslerimizden sonra her öğrencimizin aklına ilk gelen “Denizde nasıl yüzeceğim?” sorusunun cevabını öğrenmek için denizde özel yüzme derslerine katılmanızı tavsiye ederiz.

Bayanlara Özel Pilates Dersi

Kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla minder üzerinde ya da özel olarak dizayn edilmiş aletlerle vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik farklı aktiviteler içeren egzersiz sistemidir.

Su Korkusunu Yenmek

Her tatile gittiğinizde su korkusu yüzünden arkadaşlarınızın yada ailenizin “Biz yüzerken cüzdan ve telefonlara bakar mısın?” diyerek denize çekip gitmesi ve sadece kumsalda geçen yaz tatillerinden sıkıldıysanız, artık bir yerden başlamanın zamanı gelmiş demektir.