Spora Hayat Kat!

Havuzda su altından yüzen çocuk

ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL YÜZME DERSİ

Divan İstanbul Hotel

Asker Ocağı Caddesi No:1 Taksim / İSTANBUL

6 yaş ve üzeri çocuklar için özel yüzme dersleri vermekteyiz.

Grup derslerinden umduğunuz sonucu verimli bir şekilde alamıyorsanız size yardımcı olabiliriz demektir. Aylar boyunca sürmeyen, kısa zamanlı özel yüzme derslerimizle çocuğunuz suya çabuk alışır ve kendi kendine yüzmeye başlayabilir.

Tatillerinizi zora sokan en önemli sebeplerden biri olan bu sorunu kulübümüz yüksek başarı ile çözümlemektedir.

Çocuklar için özel yüzme derslerimizde kulübümüzün ilk amacı; çocuğunuzu suyla tanıştırıp, suyun güvenli bir ortam olduğu bilincini yerleştirmektir. İkinci amacı; çocuğunuzun kendi kendine (bir kişiye veya birşeye tutunmadan) birkaç metre güvenli bir şekilde ilerlemesini sağlamaktır. Üçüncü amacı; çocuğunuzun farklı stillerde yüzmeyi öğrenip, bunları rahat bir şekilde uygulamasıdır.

Her yaşın farklı becerileri olmasına rağmen küçük yaşta yüzme öğrenmenin insan hayatına hem fiziksel hem zihinsel çok büyük katkıları vardır. İleriki yaşlarında daha az korkuya sahip olurlar. Kendilerine güvenleri artar, daha sosyal bir birey olurlar. Neredeyse bütün çocuk öğrencilerimizin velilerinden olumlu dönüşler almaktayız. Çoğu çocuk öğrencilerimiz kulübümüzün özel yüzme derslerinden sonra, kendi evlerine yakın başka havuzlarda yüzmeye devam etmektedir. Bazı öğrencilerimiz ise farklı performans kulüplerinde lisanslı sporcu olarak hayatlarına devam etmektedir.

Çocuğunuz Özel Yüzme Derslerinde Neler Yapacak?

 • İlk başta çocuğunuza nefes sistemini öğreterek suyun içinde su yutmamasını sağlıyoruz. Bu hareket çocuğunuza sahip olması gereken ilk güveni sağlıyor.
 • İkinci aşamada çeşitli çalışmalar sayesinde suyun kaldırma kuvvetini öğreterek çocuğunuzun suda yardımsız şekildeyken batmayacağını öğretiyoruz.
 • Üçüncü aşamada kol ve bacak hareketleri ile bir noktadan başka bir noktaya ilerleyebilmesini sağlıyoruz ki, tek başlarına olduklarında (birşeye tutunmadan) kendilerini tehlikede hissetmesinler diye.
 • Bu sahip olunan becerilerden sonra çocuğunuz yüzme stillerini öğrenmeye başlıyor. Genellikle öğretilen yüzme stilleri; serbest, sırt üstü, kurbağalama, kelebek stil sıralamasıyla ilerliyor.

Özel Yüzme Derslerinde Biz Neler Yapacağız?

 • Çocuğunuzun ihtiyacı olduğu her an öğretmenimiz suda çocuğunuz ile birlikte olacaktır.
 • Öğretmenimiz çocuğunuz hazır olmadığı sürece onunla teması kesmeyecektir.
 • Öğretmenimiz habersiz bir şekilde çocuğunuzu bırakmayacaktır.
 • Öğretmenimiz çocuğunuz hazır olmadığı sürece ondan kesinlikle suya atlamasını istemeyecektir.
 • Öğretmenimiz özel yüzme derslerinde kesinlikle çubuk ve benzeri ekipmanlar kullanmayacaktır. Gereken bütün fiziki yardımı kendisi yapacaktır.

Çocuğunuz Özel Yüzme Derslerinde Neler Yapmayacak?

 • Suda güvensiz bir şekildeyken kesinlikle yanlız kalmayacak.
 • Hazır olmadığı sürece kesinlikle atlama yapmayacak.
 • Saatlerce nefes çalışması yapmayacak.
 • Saatlerce ayak (bacak) çalışması yapmayacak.
 • İşine yaramayacak hareketlerle zaman kaybetmeyecek.

Çocuklara Özel Yüzme Dersi Programlarımız:

Zaman sorunu olmayan öğrencilerimiz için haftada 2, 3 veya 4 gün katılabilecekleri programdır. 10 derslik normal program ders yoğunluğuna göre 30 ile 60 günlük  süre içerisinde tamamlanmalıdır.

10 dersi biraz daha kısa sürede bitirmek isteyen öğrencilerimizin haftaiçi hergün katılabilecekleri programdır. 10 derslik yoğun program 30 günlük süre içerisinde tamamlanmalıdır.

Sağlık personeli, uçuş personeli veya mesai saatleri devamlı değişen öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. 1 gün öncesinden bile olsa anlık ders saati talep edilebilir. İstenilen gün ve saatin müsait olma durumunda randevu verilebilir. 10 derslik esnek program 60 günlük süre içerisinde tamamlanmalıdır.

İşyerinde mesai sorunu olmayan ve zaman kısıtlaması olan öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. Günde 2 saat ders yapılarak 5 günde derslerimiz tamamlanır. Herhangi bir plan değişikliğinizde 10 derslik hızlandırılmış program 30 gün içinde tamamlanmalıdır.

Haftaiçi yoğun iş temposuna veya okul hayatına sahip olup zaman ayıramayan öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. Derslerimiz sadece haftasonu yapılır. 10 derslik haftasonu programı 60 günlük süre içerisinde tamamlanmalıdır.


Öncesinde yüzme geçmişi olup 5 dersin kendisine yeteceğini düşünen öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. Herhangi bir plan değişikliğinizde 5 derslik kısa program 30 gün içinde tamamlanmalıdır.

İşyerinde mesai sorunu olmayan, zaman kısıtlaması olan ve öncesinde yüzme geçmişi olup 5 dersin kendisine yeteceğini düşünen öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. 2 veya 3 günde derslerimiz tamamlanır. Herhangi bir plan değişikliğinizde 5 derslik kısa hızlandırılmış program 30 gün içinde tamamlanmalıdır.

Haftaiçi yoğun iş temposuna veya okul hayatına sahip olup zaman ayıramayan, öncesinde yüzme geçmişi olup 5 dersin kendisine yeteceğini düşünen öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. Derslerimiz sadece haftasonu yapılır. 5 derslik haftasonu programı 30 günlük süre içerisinde tamamlanmalıdır.

Herhangi bir sebeple kendisine düzenli bir program çıkartamayan öğrencilerimizin katılabilecekleri programdır. Herhangi bir zamanda aranıp ders için randevu alınabilir. İstenilen gün ve saatin müsait olma durumunda randevu verilebilir.

Özel yüzme derslerimiz:

Divan İstanbul Hotel‘de hafta içi 08.00 ile 21.00 saatleri arasında, pazar günleri 10.00 ile 14.00 saatleri arasında,

Casa Towers Sitesi‘nde ise sadece yaz aylarında verilmektedir.(Ders saatlerimiz sezonluk olarak değişim göstermektedir.)

Özel yüzme derslerimizde isteğe göre bikini, mayo, şort ve haşemo rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Herhangi bir programa kayıt olmak isteyen öğrencilerimizin, kayıt esnasında ödemenin tamamını veya bir miktarını yapması gerekmektedir. Tek derslik programda öğrencilerimize randevu verebilmemiz için randevu talep edildiği anda ders ödemesinin yapılması gerekmektedir.

Programınızı hazırlarken kararlaştırdığımız ders gün ve saatleri esnek olup, ders saatinden en geç 4 saat önce yapacağınız bildirimle dersinizi o ay içerisinde ileriki bir tarihe erteleyebilirsiniz.

Çocuklar için özel yüzme derslerinin fiyatlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.


Bayanlara Özel Yüzme Dersi

Bayan öğretmen isteyen bayan öğrencilerimiz için verdiğimiz özel yüzme dersi hizmetidir. Ders programlarının müsait olması durumunda bayan öğretmen isteğiniz gerçekleştirilebilir.

Denizde Özel Yüzme Dersi

Özel yüzme derslerimizden sonra her öğrencimizin aklına ilk gelen “Denizde nasıl yüzeceğim?” sorusunun cevabını öğrenmek için denizde özel yüzme derslerine katılmanızı tavsiye ederiz.

Su Korkusunu Yenmek

Her tatile gittiğinizde su korkusu yüzünden arkadaşlarınızın yada ailenizin “Biz yüzerken cüzdan ve telefonlara bakar mısın?” diyerek denize çekip gitmesi ve sadece kumsalda geçen yaz tatillerinden sıkıldıysanız, artık bir yerden başlamanın zamanı gelmiş demektir.