Spora Hayat Kat!

Reformer dersi veren kadın
Joseph Pilates

10 saat sonra iyi hissedeceksiniz, 20 saat sonra daha iyi görüneceksiniz, 30 saat sonra yepyeni bir görünüme sahip olacaksınız.

Joseph Pilates

ÖZEL PİLATES DERSİ

Cihangir Stüdyo

Kılıçalipaşa Mah. Şimşirci Sok. No:6 Beyoğlu / İSTANBUL

Pilates, Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Egzersizler minder üzerinde ya da özel olarak dizayn edilmiş aletlerle yapılır. Pilates sistemi vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik farklı aktivitelere uygun egzersizler içerir.

Pilates bir spor dalı değildir. Kas ve iskelet sistemindeki sakatlanmaları engellemek veya bu sakatlanmaların ardından tedaviyi destekleme amaçlı uygulanabilir.

Pilates’in 6 prensibi bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Nefes = Nefes; hayatımızın kaynağı olduğu gibi pilates egzersizlerindede yakıt görevini görür. Düzgün nefes alış verişi ile kanın tamamen temizlenmesini sağlamış oluruz.
 2. Konsantrasyon = Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşıp, yapılan hareketler ile hangi kasların çalıştığına dikkat etmek gerekir. Yoğun konsantrasyon ile yapılan hareketlerde verim daha fazla olur.
 3. Merkezleme = Merkezleme; vücudun ağırlık merkezi ile ilgilidir. Doğru merkezleme ile yapılan egzersizler esneme ve uzamayı da kolaylaştırır.
 4. Kontrol = Pilates’in vücuda etkisinin artması ve sakatlık ihtimalinin düşmesi için hareketleri hissederek ve kontrollü bir şekilde yapmak gerekir.
 5. Kesinlik = Her hareketin hangi kas gurubuna etki edeceğinin bilincinde olarak yapılması gerekmektedir. Buda hareketlerin kesin ve net şekilde yapılmasıyla olur. Ki bu kesinlik, hareketlerin birbirinden net bir şekilde ayrılmasını sağlar.
 6. Akıcı Hareket = Hareketler acele edilmeden, her noktasına tek tek dikkat edilerek  ve duraksamadan yapılmalıdır. Derslerde ilerlendikçe bu akıcılıkta gelişir, doğru nefes alış verişi ile hareketler seri halde yapılır.

Pilates’in Faydaları:

 1. Metabolizmayı hızlandırır.
 2. Konsantrasyonunuzu arttırır.
 3. Kaslarınızı güçlendirir.
 4. Duruş bozukluklarınızı düzeltir.
 5. Sakatlanmaları önler.

Ve bunlara benzer daha birçok fayda sayabiliriz.

Özel Pilates Dersi Programlarımız:

 • 12 Derslik Program
 • 8 Derslik Program
 • 4 Derslik Program
 • 1 Derslik Program

Bütün programlarımızın geçerlilik süresi 30 gündür. 30 gün içinde yapılamamış ders saatleriniz maalesef bir sonraki aya aktarılamaz. Kararlaştırdığımız ders gün ve saatleri esnek olup, ders saatinden en geç 4 saat önce yapacağınız bildirimle dersinizi o ay içerisinde ileriki bir tarihe erteleyebilirsiniz.

Özel pilates derslerimiz;

Cihangir Stüdyosu‘nda,

Casa Towers Sitesi stüdyosunda verilmektedir.

Herhangi bir programa kayıt olmak isteyen öğrencilerimizin, kayıt esnasında ödemenin tamamını veya bir miktarını yapması gerekmektedir.

Tek derslik programda öğrencilerimize randevu verebilmemiz için randevu talep edildiği anda ders ödemesinin yapılması gerekmektedir.


Özel Yüzme Dersi

Özel yüzme derslerimizde kulübümüzün amaçları; hiçbir ekipman (yüzme tahtası, makarna(sosis), palet) kullanmadan eğitim vermek, olabildiğince kısa sürede sizlerin yüzmesini sağlamak ve bu dersler sonrasında direk denizde yüzmenizi başarmaktır.

Denizde Özel Yüzme Dersi

Özel yüzme derslerimizden sonra her öğrencimizin aklına ilk gelen “Denizde nasıl yüzeceğim?” sorusunun cevabını öğrenmek için denizde özel yüzme derslerine katılmanızı tavsiye ederiz.

Çocuklar İçin Özel Yüzme Dersi

Grup derslerinden umduğunuz sonucu verimli bir şekilde alamıyorsanız size yardımcı olabiliriz demektir. Aylar boyunca sürmeyen, kısa zamanlı özel yüzme derslerimizle çocuğunuz suya çabuk alışır ve kendi kendine yüzmeye başlayabilir.